Krwawienie nie ustępuje po zażyciu leku ****

Miesiączka mi się spóźniała, więc zrobiłam test, który dał wynik pozytywny. Dwa dni później zaczęłam plamić i umówiłam się na wizytę do ginekologa, gdzie zaczęłam krwawić. Lekarz powiedział, że szyjka miacicy jest rozszerzona, zrobił usg, ale pęcherzyka nie stwierdził i powiedział, że to może być wczesna ciążą i przepisał **** (lek podtrzymujacy ciążę), ale krwawienie nie ustąpiło.

Czy po tym leku może ustąpić, ale nie musi? Martwię się trochę, bo w moim przypadku nie ustąpiło, a lek zażywam 5 dni po 3 tabletki. Lekarz także kazał mi zrobić sobie test dzień po wizycie i test wyszedł pozytywnie. Wizytę mam za parę dni i mętlik w głowie. Czy przy takim krwawieniu ciąża może się utrzymać, czy mam szanse czy nie i czy krwawnienie powinno ustąpić, a jeśli nie ustąpiło, to dlaczego?

Proszę o dpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety wiele ciąż ulega poronieniu w najwcześniejszym okresie. Lek, który Pani otrzymała, może pomóc, ale nie zawsze tak się dzieje. Często poronienia nie udaje się powstrzymać. Nie napisała Pani, jak silne jest krwawienie, a to może mieć znaczenie przy prognozowaniu. Radzę oszczędzać się i nadal przyjmować tabletki, aż do umówionej wizyty u lekarza.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!