Krwawienie po drugim cuklu na Clostilbegyt

Dzień dobry, jestem drugi cykl na Clostilbegyt. 01.09.14 byłam u ginekologa na monitoringu, owulację wyznaczył na mniej więcej 3-4 dni a natomiast 04.09.14 a ja 04.09.14 zaczęłam krwawić.O co w tym wszystkim chodzi? Pęcherzyk miał 20.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Preparat jaki Pani stosuje powinien znosic działanie estradiolu na podwzgórze i w ten sposób przyczynić się do zwiększenia uwalniania hormonów gonadotropowych przez przysadkę. Gonadotropiny stymulują wzrost i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych oraz wytwarzanie estrogenów przez jajniki.