Krwawienie po owulacji i ból jajników. Co to może być?

Witam,
mam wielki problem, chodzi o to, że od paru miesięcy staramy się o dziecko, jestem po jednym porodzie i dwóch poronieniach z powodu toksoplazmozy, która jest wyleczona. Miesiączki miałam zawsze regularne, mój cykl trwa 27 dni, ostatni okres zaczął mi się 5.10.2010 r., a skończył 9.10.2010 r.
Przez wszystkie dni płodne i w owulacji, w której wydawało mi się, że nie miałam żadnego śluzu, kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Jestem tydzień po owulacji, wczoraj miałam brązowe plamienia, później ustały, lecz rano po wstaniu z łóżka poleciała mi mocno krew, ale jednorazowo. Teraz znów jest brązowe plamienie i bolą mnie jajniki. Co to może być, czy to jest okres i dlaczego tak wcześnie, 9 dni przed planowanym okresem?
Dodam, że miesiąc temu miałam robioną cytologię i wszystko jest ok poza lekkim stanem zapalnym.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani objawy są charakterystyczne dla niedomogi lutealnej, czyli niedostatecznej produkcji progesteronu w drugiej części cyklu. Dolegliwość ta utrudnia zagnieżdżenie się zarodka i utrzymanie wczesnej ciąży. Być może miała ona charakter jednorazowy.
Jeżeli jednak sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, należy suplementować progesteron w drugiej części cyklu i na początku ciąży, tak aby ułatwić ewentualnemu zarodkowi zagnieżdżenie i następnie utrzymać ciążę w pierwszym trymestrze.
Inna możliwa przyczyna krwawienia to: torbiel jajnika, endometrioza, nadżerka szyjki macicy, polip czy mięśniaki. Gdyby krwawienia powtórzyły się, lekarz ginekolog będzie musiał wykluczyć te problemy.
Pozdrawiam serdecznie!