Krwawienie po pierwszym stosunku

Czy podczas kilku pierwszych stosunków może wystapić krwawienie?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Po pierwszym stosunku, w czasie którego może dojść do lekkiego krwawienia związanego z przerwaniem błony dziewiczej, zalecana jest przerwa w odbywaniu stosunków przez ok. 14 dni - związane jest to z czasem potrzebnym na zagojenie się strzępków przerwanej błony dziewiczej. Oczywiście istnieje możliwość, że nie doszło do pełnej perforacji tej struktury i przy kolejnych stosunkach będzie dochodzić do jej kolejnych pęknięć co może sięa wiązać z małymi krwawieniami - postępowanie powinno być takie samo jak przy poprzednich. Zalecenia mówią też o tym, by po odbyciu pierwszego w życiu stosunku płciowego zgłosić się na wizytę do lekarza ginekologa w celu zbadania. To jest bardzo ważne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam.
Krwawienie może wystąpić zarówno po przerwaniu, jak i naderwaniu błony. Jeśli mamy do czynienia z drugą sytuacją, plamień może być kilka. Proszę również odczekać minimum tydzień z ponownym podjęciem próby współżycia gdyż ranka po błonie musi się zagoić.
Pozdrawiam