Krwawienie po porodzie czy okres?

Witam.
Pod koniec sierpnia ub. r. urodziłam syna. Przez 3 tygodnie karmiłam go wyłącznie piersią, natomiast do końca października i piersią i mlekiem modyfikowanym. Wczorajszego wieczoru zauważyłam krwawienie z dróg rodnych. Użyłam więc podpaski, jednak po 2 godzinach była na niej naprawdę niewielka ilość krwi i w dalszym ciągu nie pojawiło jej się więcej.
Czy to mógł być pierwszy okres po porodzie? Dodam, że rodziłam drogami rodnymi, poród był indukowany oksytocyną, a połóg przebiegał bez komplikacji. Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej.
Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Pod koniec sierpnia ub. r. urodziłam syna. Przez 3 tygodnie karmiłam go wyłącznie piersią, natomiast do końca października i piersią i mlekiem modyfikowanym. Wczorajszego wieczoru zauważyłam krwawienie z dróg rodnych. Użyłam więc podpaski, jednak po 2 godzinach była na niej naprawdę niewielka ilość krwi i w dalszym ciągu nie pojawiło jej się więcej.
Czy to mógł być pierwszy okres po porodzie? Dodam, że rodziłam drogami rodnymi, poród był indukowany oksytocyną, a połóg przebiegał bez komplikacji. Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej.
Pozdrawiam.

Witam.
Pierwsze krwawienie po porodzie zwykle nie jest jeszcze prawdziwą miesiączką. Dopiero po nim pojawia się owulacja i krwawienie menstruacyjne. Najprawdopodobniej może się Pani więc spodziewać miesiączki za kilka tygodni. Pierwsze cykle mogą być nieregularne- nie należy się tym niepokoić.
Pozdrawiam serdecznie!