Krwawienie po stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych Evra

Witam 7 września dostalam okres i zaczelam stosowanie plastrow evra. Niestety miałam intensywniejszy okres bolesności dołu brzucha i do tego do dziś mam nadal okres ... Tzn nie intensywny ale jest. Wczesniej mój okres trwał około 5dni i nie więcej! Wczoraj było przy klejenie kolejnego plastra rano i tak zrobilam ale na nowo bardziej krwawilam i mnie brzuch bolal. Postanowił am odkleic i zrezygnować ale okres nie ustaje.. Czy powinnam iść do ginekologa?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie stosowania antykoncepcji mogą się pojawić plamienia śródcykliczne, które nakladając się na koniec krwawienia menstruacyjnego mogą wydłużyc czas krwawienia. Warto jednak wykonać badania hormonalne oraz USG narządów rodnych by wykluczyć organiczne przyczyny krwawienia.