Krwawienie po stosowaniu tabletki Levonelle

29 listopada wzięłam tabletkę (chyba) Levonelle, po 3-4 dniach pojawiło się krwawienie, które trwało ok 3 tygodnie. W między czasie poszłam do Pani ginekolog, która zleciła mi badania laboratoryjnie oraz usg transvaginalne (w 5-10 dniu cyklu, co wypadło akurat na krwawienie), którego nie zrobiłam. Kiedy teraz powinnam zrobić badanie usg?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. USG powinna Pani wykonać w jak najkrótszym czasie. Najlepiej zaraz po zakończeniu plamienia. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi lub nieprawidłowościami w obrębie narządu rodnego.