Krwawienie po stosunku a tabletki antykoncepcyjne

Witam ! Piszę z taką sprawą, w grudniu zdarzyło mi się pominąć 2 tabletki ,biorę Narayę( nie pod rząd ) lekarz zalecił mi tabletkę 72po ponieważ doszło do stosunku, pod koniec miesiaca tzn.29.12 alkohol spowodował wymioty i zwymiotowałam tą tabletkę ale nie wzięłam kolejnej. 31.12 dostalam 1 dniowe krwawienie i przed tym krwawieniem doszło do stosunku. Co to może oznaczać? Dodaję ,że biorę tabletki juz od 8 miesięcy z miesięczną przerwą. Prosze o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku krwawienie mogło być spowodowane wahaniami hormonalnymi wynikającymi z przyjętej antykoncepcji awaryjnej. Dodatkowo w międzyczasie odbywały się stosunki mogące predysponować do ciąży. W obecnej sytuacji najlepiej byłoby skontrolować swój obecny stan u ginekologa.