Krwawienie po usunięciu polipa

Witam.

Miałam we wtorek zabieg usunięcia polipa na macicy. We wtorek i środę nic nie krwawiłam, a dzisiaj tzn. czwartek mam ból brzucha jak przy okresie i krwawie tak samo jak przed usunięciem. Czy to jest normalne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Być może wystąpiła u Pani po prostu miesiączka? Jeśli to nie to, to również nie ma powodów do niepokoju, jeśli tylko nie ma Pani gorączki ani cuchnących upławów. Możliwe, że odpadł skrzep krwi pokrywający ranę po usuniętym polipie- i stąd krwawienie. Ból może natomiast być wywołany skurczami oczyszczającej się macicy. Gdyby jednak krwawienie nasiliło się wyraźnie i/lub dołączyły się któreś z wyżej wymienionych objawów, to proszę niezwłocznie zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!