Krwawienie po użyciu irygatora

Czy przy pierwszym użyciu irygatora airfloss dziąsła mogą krwawić bo mi krwawiło nie wiem czy to normalne może dziąsła muszą się przyzwyczaić ?

Może być normalne , zwłaszcza jeżeli wcześniej błona śluzowa była zmieniona zapalnie , należy też pamiętać , że irygator stanowi tylko uzupełnienie procesu higienicznego , niezbędne jest prawidłowe oczyszczenie mechaniczne zębów , jeżeli krwawienie się utrzymuję niezbędna jest wizyta w gabinecie w celu wykluczenia lub leczenia stanu zapalnego błony śluzowej jamu ustnej

Witam. Jeśli dziąsła są przekrwione, w stanie zapalnym od zalegającego kamienia to nawet przy zwykłym myciu będą krwawić. Jeśli jednak nie ma Pan kamienia prawdopodobnie strumień jest zbyt mocny gdyż dysza jest za blisko dziąseł. Swoja drogą dziąsła muszą się też przyzwyczaić. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam
Krwawienie jest objawem stanu zapalnego lub mechanicznego podrażnienia dziąsła. Po użyciu irygatora nie powinno się ono pojawiać. W celu dokładnej diagnostyki Pana przypadku, należy umówić się na wizytę stomatologiczną z lekarzem lub higienistką.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

Może to wynikać albo ze stanu zapalnego dziąseł (spowodowanego obecnością płytki lub kamienia nazębnego) - wtedy tkanki są bardzo wrażliwe, mogą pokrwawiać nawet przy niewielkim ucisku - lub też powodem może być zbyt silny strumień irygatora. Jeśli po paru użyciach dziąsła się „nie przyzwyczają”, należy rozważyć zmianę metody czyszczenia oraz kontrolę u periodontologa. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy irygator nie zastąpi nici dentystycznej

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl