Krwawienie po zastrzyku antykoncepcyjnym

Witam.
Mój problem polega na tym, że po urodzeniu dziecka zdecydowałam się na antykoncepcję, a jest nią trzymiesięczny zastrzyk. Tydzień po podaniu zastrzyku zaczęłam krwawic i trwa już to cztery tygodnie.
U ginekologa zapisano mi tabletki na krzepliwość krwi o nazwie C***, ale niestety one nie pomagają. Jestem załamana, nie mam pojęcia czym mam sobie pomoc?
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie takie jak je Pani opisała stanowi działanie niepożądane antykoncepcji hormonalnej, której formą jest przyjęty zastrzyk. Po otrzymaniu tabletki na zmniejszenie krwawienia nie pozostaje wiele co można zrobić, aby skrócić krwawienie, może poza dalszym podawaniem hormonów, co było by jednak eksperymentowaniem na Pani organizmie. Niestety stosując antykoncepcję hormonalną narażamy się na jej działania niepożądane, które się zdarzają. Wybierając taką metodę zaakceptowała Pani wiążące się z nią ryzyko. Trudno mi poradzić co powinna Pani zrobić w tej sytuacji, na pewno nie kontynuować tego rodzaju antykoncepcji w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie!