Krwawienie podczas ciąży

Witam. Byłam u pani ginekolog i stwierdziła, że jestem w ciąży. Badanie usg ma mi zrobić dopiero w poniedziałek, ale trochę mnie martwi to, że dzis zaczęłam krwawić (czerwoną krwią, bez skrzepów itp.). Dodam, że brzuch mnie nie boli. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Krwawienia, szczególnie na początku ciąży, zdarzają się u wielu kobiet i nie muszą oznaczać niczego niepokojącego.
Może to być np skutek implantacji jaja płodowego w ścianie macicy.
Jednak każde takie krwawienie powinno być skonsultowane z lekarzem, ponieważ może również być wynikiem nieprawidłowej implantacji jaja płodowego. Szczególnie czujną należy być, gdy krwawienie jest bardzo obfite, towarzyszy mu ból, zmiana sampopoczucia, osłabienie, omdlenia.
Proszę więc się nie niepokoić, jednak skonsultować się ze swoim ginekologiem, na początek chociażby telefonicznie.
Pozdrawiam serdecznie!