Krwawienie podczas stosowania nowych tabletek antykoncepcyjnych

W środę 22 lutego dostałam okres, więc wzięłam pierwszą tabletkę z pierwszego opakowania Naraya. Okres był jakiś dziwny, bardzo skąpy. Kiedy w niedzielę myślałam, że już jest po dostałam krwawienia, które trwa do dzisiaj, tzn. 3 marca. Wygląda to tak, że już 11 dni krwawię, nie jest to silne krwawienie, ale i nie plamienie. Poza tym czuję się dobrze. Czy to jest normalne przy 1 opakowaniu? Ile jeszcze będę krwawić? Kiedyś brałam Diane i Yasmin, i nic takiego się nie działo.

Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zarówno bardziej skąpa niż zwykle miesiączka, jak i krwawienia pozamiesiączkowe, są typowe podczas przyjmowania pierwszego opakowania tabletek. Krwawienia mogą się utrzymywać podczas przyjmowania również kolejnych kilku opakowań. Wcześniej, przyjmując inne preparaty, nie doznała Pani tego działania niepożądanego, ponieważ zawierały one większą dawkę estrogenu. Jeśli krwawienia nie ustąpią po przyjęciu 4-5 opakowań, trzeba będzie rozważyć zmianę tabletek właśnie na mocniejsze. Krwawienia nie mają związku ze skutecznością antykoncepcyjną. Pozdrawiam serdecznie!