Krwawienie połogowe

Witam, trzy tygodnie temu urodziłam córeczkę poprzez cesarskie cięcie, jest to moje drugie dziecko. Chciałabym się dowiedzieć, jak długo trwa krwawienie połogowe? Przez dwa tygodnie krwawiłam, miałam tydzień przerwy i teraz znowu zaczęłam krwawić z tym ze krwawienie jest obfite i od czasu do czasu wylatują skrzepy. Czy to coś złego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wydzielina z rany jamy macicy, tzw. odchody połogowe, zanikają zwykle dopiero po 4-6 tygodniach od porodu. Krwiste odchody są typowe dla pierwszego tygodnia, jednak nie jest to ścisła reguła. Jeśli czuje się Pani dobrze, nie gorączkuje Pani, wydzielina nie ma nieprzyjemnego zapachu i jej obfitość nie zwiększa się, lecz stopniowo zmniejsza, to nie ma powodów do niepokoju - może Pani odczekać z wizytą u ginekologa do kontroli pod koniec połogu. Jeżeli jednak krwawienie będzie się nasilać i/lub wsytąpi którykolwiek z wymienionych wyżej objawów, konieczna będzie wcześniejsza wizyta.

Pozdrawiam serdecznie!