Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie połogowe

Witam, trzy tygodnie temu urodziłam córeczkę poprzez cesarskie cięcie, jest to moje drugie dziecko. Chciałabym się dowiedzieć, jak długo trwa krwawienie połogowe? Przez dwa tygodnie krwawiłam, miałam tydzień przerwy i teraz znowu zaczęłam krwawić z tym ze krwawienie jest obfite i od czasu do czasu wylatują skrzepy. Czy to coś złego?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Wydzielina z rany jamy macicy, tzw. odchody połogowe, zanikają zwykle dopiero po 4-6 tygodniach od porodu. Krwiste odchody są typowe dla pierwszego tygodnia, jednak nie jest to ścisła reguła. Jeśli czuje się Pani dobrze, nie gorączkuje Pani, wydzielina nie ma nieprzyjemnego zapachu i jej obfitość nie zwiększa się, lecz stopniowo zmniejsza, to nie ma powodów do niepokoju - może Pani odczekać z wizytą u ginekologa do kontroli pod koniec połogu. Jeżeli jednak krwawienie będzie się nasilać i/lub wsytąpi którykolwiek z wymienionych wyżej objawów, konieczna będzie wcześniejsza wizyta.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy