Krwawienie przed skończeniem opakowania tabletek antykoncepcyjnych Sidratella

Witam, jesteś trakcie 3 opakowania sidratella 30 a dokładnie zostało mi 9 tabletek do skończenia opakowania. Pierwszego krwawienia z odstawienia nie dostałam, drugie wystapilo 3 tabletki przed ta przerwa, a przy tym opakowaniu dostałam plamienia w czwartek (10.12) któro przerodzilo sie w krwawienie z odstawienia. Dodam że wszystkie tabletki przyjęłam zgodnie z ustaloną godzina(+\- 2 h). Co jest nie tak? Kończyć to opakowanie? Jestem umowa na wizytę u ginekologa ale dopiero za miesiąc.

Milena Lubowicz

Pani reakcja na te tabletki nie jest typowa. Większość kobiet ma krwawienia z odstawienia w założonym czasie. Na pewno konieczna jest wizyta u ginekologa i ewentualnie rozważenie zmiany tabletek na inne. Myślę, że ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, skoro przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta. Decyzja o odstawieniu należy do Pani, zależy jak uciążliwe dla Pani są te wymienione objawy.
Pozdrawiam