Krwawienie przed spodziewaną miesiączką

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od ok. 9 miesięcy. Dodatkowo zawsze używamy z partnerem prezerwatywy. W tym miesiącu na 13 dni przed spodziewana miesiaczka pojawiło sie krwawienie. Stało sie to dokładnie w czasie, kiedy byłam bardzo zestresowana, dodatkowo kilka dni wcześniej zaczęłam ćwiczyć. Czy to mogło być powodem tej nietauralnej reakcji organizmu? Czy to coś powazniejszego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione objawy nie budzą niepokoju. Stres jak najbardziej mógł być czynnikiem sprawczym w tej sytuacji.