Krwawienie w 20 dniu cyklu

Krwawienie w 20 dniu cyklu... Mam miesiączki co 26-29 dni.Urodziłąm dwoje dzieci.Pierwsze 11 lat temu, drugie ma 3,5 roku. Po drugiej ciąży-po ok. 2,5 miesiąca zaczęłam miesiączkować. I po drugiej ciąży zauważyłam, że często na dwa dni przed spodziewaną miesiączką mam plamienia(to za duże słowo-ledwo widoczne niteczki krwi-niedużo).Dzisiaj jest 20 dzień cyklu i dostałam krwawienia-krew ciemnawa i nieduże skrzepy.Trochę pobolewa mnie brzuch i chyba prawy jajnik.Co może być tego powodem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne objawy mogą wynikać z wahań hormonalnych. Warto także wykonać badanie ginekologiczne w celu oceny endometrium.