Krwawienie w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność zabezpieczenia

We wrześniu wykryto u mnie torbiel lewego jajnika, więc lekarz wypisał mi tabletki antykoncepcyjne Logest. Podczas brania trzeciego opakowania przez cały okres czasu miałam krwawienia. Czasami były obfite jak podczas normalnego okresu. Czy przez ten czas byłam zabezpieczona przed ciążą. I czym mogły byc spowodowane te krwawienia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie to oczywiście ochrona antykoncepcyjna była zachowana. Przyczyną krwawienia mogły być wahania hormonalne lub sama zmiana na jajniku.