Krwawienie w pierwszym trymestrze ciąży

Witam. Okresu powinnam dostać 24 czerwca, po odstawieniu tabletek raczej miałam wszystko regularnie. Od ok. 2 tyg miałam silny ból piersi, a dokładnie sutków, również miałam bóle w okolicach podbrzusza, tak jak czasem przed okresem.

Dwa dni temu zrobiłam test w ciagu dnia i druga kreska się pojawiła, była słaba, ale widoczna. Wczoraj zrobilam betaHCG i wyszło mi 9,5, więc tak, jakbym była w ciąży, ale dziś dostałam miesiączki - jak to mogę rozumieć? Czekam jeszcze na wyniki betaHGC wolna frakcja, podobo są dokładniejsze. Z wynikami udam się do lekarza, ale teraz już bardzo się denerwuję i proszę o jakieś informacje.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli krwawienie jest intensywne, może oznaczać poronienie. Kolejne badanie stężenia beta HCG jest bardzo wskazane, ponieważ pozwoli potwierdzić lub wykluczyć taką możliwość. Jeśli krwawienie jest mniejsze niż podczas miesiączki lub jest to jedynie plamienie, to ciąża może rozwijać się prawidłowo. Takie skąpe krwawienia, szczególnie w terminach, w których wypadałaby miesiączka, gdyby nie doszło do zapłodnienia, są w pierwszym trymestrze ciąży normalne.

Pozdrawiam serdecznie!