Krwawienie w połowie opakowania tabletek Qlaira

Od ponad pół roku biorę tabletki Qlaira które powodują skąpy okres i przed ostatnie 2 miesiące miałam zamiast normalnych miesiączek lekkie plamienia. Teraz jestem w środku opakowania, parę dni temu dostalam plamienia a dzisiaj już normalna jasno-czerwona krew. Dodam, że żadnej tabletki nie zapomniałam i zrobiłam test ciążowy 7 dni po ostatnim krawawieniu z odstawienie i wyszedł negatywny. Czy to jest kwestia tabletek, co mogę poradzić w tej chwili? Dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie tak, często jest to związane z wahaniami hormonalnymi.