Krwawienie z nosa podczas oczyszczania u dziecka

Witam . Mojej 4 letniej corce robia sie strupki w nosie przy wydmuchaniu noska leci jej krew co moze byc przyczyna ?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania laryngologicznego nie mogę stwierdzić tego jednoznacznie i sugeruję kontakt z lekarzem, który ma możliwość przeprowadzenia takiego badania.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani
Najczęstszą przyczyną krwawienia u małego dziecka jest podrażnienie błony śluzowej w obrębie jamy nosowej w przebiegu infekcji. Proszę nawilżac jamę nosowa solą fizjologiczna lub morską. W przypadku braku poprawy wskazana jest konsultacja lekarska.