Krwawienie z odstawienia tabletek w schemacie 24+4

Witam! Od ponad pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne w schemacie 24+4. W tym miesiącu miałam krótkotrwałe plamienie dzień przed i dzień po krwawieniu z odstawienia. nigdy mi się to nie zdarzało. Czy może to świadczyć o osłabionej skuteczności tabletek? Interesuje mnie również czy krwawienie z odstawienia powinno pojawiać się zawsze tego samego dnia, "jak w zegarku"? U mnie czasem wypada 3 czasem 4 dnia przerwy. Czy po pół roku nie powinno się to unormować? Pozdrawiam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy mogą się zdarzyć na tego rodzaju antykoncepcji i nie świadczą o skuteczności antykoncepcji