Krwiak na oku po uderzeniu - jak leczyć?

  Witam! Kolega przez przypadek włożył mi palec do oka, zaraz po zajściu powstał krwiak w rogówce. Utrzymuje się przez 5 dni bez zauważalnych zmian. Chciałbym się dowiedzieć, czy powinienem skonsultować się z okulistą, jeśli nie to czy mogę stosować jakieś krople, maści czy leki przyspieszające gojenie? W najbliższym czasie mam lot samolotem, czy ciśnienie panujące na pokładzie nie zagraża oku? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Witam!

Jeśli jest to wylew podspojówkowy to są krople przyspieszające wchłanianie się wylanej krwi, jednak są one na receptę. Aby bardziej uszczelnić naczynia krwionośne można również zastosować tabletki typu Rutinoscorbin. Niemniej jednak proponowałabym udać się na wizytę do lekarza okulisty, celem wykluczenia możliwych innych objawów, będących wynikiem urazu, tym bardziej ze chce się Pan wybrać w podróż. Lepiej jechać spokojnym.

Pozdrawiam serdecznie