Krwiak palca po przytrzaśnięciu drzwiami

Witam! Tydzien temu przytrzasnełam palca drzewiami samochodu. Pod paznokciem i skóra wokół paznokcia zrobił sie ogromny krwiak. Palec juz nie boli jedynie przy mocniejszym dotknieciu krwiaka ale wyglada strasznie. Czy mogę w jakiś sposób przyspieszyć zniknie krwiaka i czy on w ogóle zniknie sam? Wchłonie sie czy bedzie znikał w raz z odrastajacym nowym paznokciem? Dodam ze u lekarza nie byłam ale palec juz nie boli więc raczej nie jest złamany. Bardzo prosze o odpowiedz dziękuje i pozdrawiam!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Decyzja o kontroli lekarskiej oczywiście należy do Pana, jednak zawsze w takiej sytuacji warto zgłosić się do lekarza by wykluczyć złamanie. Co do krwiaka i zasinienia trudno określić jaka będzie progresja tej zmiany w czasie. Oczywiście powstałe zmiany powinny się wchłonąć, jednak nie zawsze dzieje się to w 100%. Obrzęk, krwiak czy zasinienie znikają w dość długo. Następują powolne procesu mające na celu eliminację krwiaka co skutkuje okresowymi zmianami barwy palca wokoło miejsca dotkniętego urazem.