Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwiak po zastosowaniu pompki próżniowej do powiększania członka

Stosowałem pompkę próżniową do powiększania penisa. Chyba pękło jakieś naczynko. Zrobił się krwiak i sina plama, która rozeszła się przez noc na część penisa. Co mam robić? Smarować maścią Lioton1000? Czytałem, że samo się wchłonie. Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie, opisywana przez Pana dolegliwość to niestety częste powikłanie dotyczące użycia pompki próżniowej. Należy pamiętać by przy jej używaniu nie wytwarzać zbyt dużego podciśnienia wewnątrz cylindra nakładanego na członek. Podbiegnięcie krwawe, które powstało prawdopodobnie tak jak Pan powiedział na skutek uszkodzenia ciągłości jednego z naczynek powierzchownych będzie ulegać stopniowej resorbcji (wchłanianiu) podobnie jak popularny siniak z czasem kolor będzie ulegał zmianie. Niestety nie jestem w stanie określić jak długo będzie to trwało. Myślę, że to okres od 7 do 10 dni. Należy w tym czasie powstrzymać się od stymulacji członka.

Zalecałbym zastosować maść ARCALEN Preparat ten ułatwia i przyspiesza resorbcję krwiaków, wylewów podskórnych. Preparat poprawia krążenie obwodowe w obrębie miejsca użycia. Stosowany jest wspomagająco w leczeniu trudno gojących się ran. W przypadku nieustępowania zmiany konieczna będzie wizyta u lekarza, jednak na początek proponuje uzbroić się w cierpliwość i postępować zgodnie z wytycznym.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy