Krwiak w okolicy płodu w ciąży

byłam na pierwszej wizycie u ginekologa w 5tydz2 dniu ciazy. podczas badania pojawiło się małe plamienie. lekarz przepisał mi duphostan. przez 2 kolejne dni miałam malutkie plamienie. wystraszona poszłam prywatnie do lekarza, który kazał mi brać duphostan 3x1 i luteinę 2x2 dopochwowo. zauważył koło płodu malutkiego krwiaka. Czy to nie jest za dużo? dodam ze to moja 1 ciaza, wczesniej na nic sie nie leczyłam, nie było poronień. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witaminy w ciąży

Małgorzata Panek

Plamienia wynikają z obecności krwiaka. Należy prowadzić oszczędzający tryb życia i udawać się na o wizyty kontrolne . Krwiak powinien się wchłonąć, tym niemniej należy go obserwować. Duphaston i luteina są lekami stosowanymi w zagrożeniu poronienie, oba mają podobne działanie. Proszę pamiętać o wizytach kontrolnych u ginekologa.
Pozdrawiam