Krwiomocz a ryzyko nowotworu nerki
prosze mi powiedziec co mi moze byc krwiomocz utrzymujacy sie dosc dlugo widoczny tylko w badaniu , usg nerek i pecherza ok ,cystoskopia dobra mocz czysty z ujsc.jak moge sie wyleczyc ?i czy to moze byc rak nerki mimo dobrego usg nerek?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Wiesław Mahaczek Urologia
60 poziom zaufania
witaj
to nie krwiomocz-jest wizualny gdy mocz ma barwę czerwoną, to krwinkomocz, ważne czy erytrocyty są świeże-z dolnego odcinka układu moczowego, czy wyługowane- z górnego odcinka
pozdrawiam
Witam, jeśli nie ma objawów z układu moczowo-płciowego to może być to krwinkomocz z powodu choroby miąższu nerek (nefrolog), przyczyn ogólnoustrojowych (skaza krwotoczna, przedawkowanie leków rozrzedzających krew - antykoagulanty) - lekarz rodzinny. Rak nerki daje niekiedy krwiomocz, ale widoczny gołym okiem, poza tym wynik USG może go z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć. Pozdrawiam RH