Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwotoczne zapalenie pęcherza i Enteroccocus faecalis Bakteriuria w posiewie

Witam. W lipcu zdiagnozowano u mnie krwotoczne zapalenie pęcherza. Od lipca do zeszłego tygodnia przyjmowałam Ciprofloksacynę na zmianę z Nolicin, Furaginę, piłam skrzyp polny. W październiku zdiagnozowano leukoplakię pęcherza, która została usunięta w grudniu. W najnowszym posiewie wyszło, że mam Enteroccocus faecalis Bakteriuria ilość bakterii 10² cfu/ml. Nie dołączono do wyników antybiogramu. W osadzie moczu stwierdzono Nabłonki wielokątne pojedyncze w polu widzenia. Badanie ogólne dobre.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Przy takim mianie 10 /2 nie będzie wyniku antybiogramu ponieważ pracownie uważają taki wynik za prawidłowy i nie oznaczają anbtybiogramu
Pozdrawiam WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy