Krwotok po usunięciu łożyska

Witam, po bardzo dlugim, trudnym, wywolywanym 2 tygodnie po terminie porodzie usunieto mi lozysko manualnie, mialam krwotok i stracilam ponad litry krwi. Jestem w ciazy po raz drugi i moje pytanie brzmi: jak duze jest ryzyko,ze znow nastapi krwotok i czy czy takie zakonczenie poprzedniego porodu moze byc podstawä do cesarskiego ciecia. Czy sä jakies badania na temat ryzyka ewentualnego, ponownego krwotoku.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście ryzyko takie istnieje i można to uznać za wskazanie do wykonania cc. Nie mniej jednak nie należy bezwzględnie domagać się takiego sposobu rozwiązania ciąży, ponieważ może Pani po prostu tego nie wymagać. Najważniejsza jest stała kontrola ciąży o ewentualnie podejmowanie działań w oparciu o stan faktyczny i aktualny.