Kryzys po 17 latach małżeństwa

Kryzys w małżeństwie, co. Jeszcze mogę zrobić? Jesteśmy 17 lat po ślubie mamy 3 dzieci. Mąż dużo pracuje i oddaliliśmy się strasznie od siebie. Zabrałam męża na weekend do hotelu bylo bardzo dobrze, natomiast w sytuacjach błahych problemów mąż denerwuje się wybucha i ma focha. Trwa to już ok pól roku, nawet więcej. Staram się rozmawiać proszę o wyjaśnienie zachowania mąż nie potrafi mi nic odpowiedzieć za każdym razem to ja próbuje wszystko naprawić ale to jest chwilowe po 2dniach znowu foch!

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę, zajmującego się terapią pary/małżeńską . Taka forma leczenia bardziej dostępna jest w ofercie prywatnej niż na NFZ.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam, jak Pani widzi próby z Pani strony, aby pokonać kryzys w małżeństwie nie wiele pomagają. Najwyższa pora, aby zwrócić się o pomoc z zewnątrz. Mąż nie radzi sobie z emocjami, reaguje niedojrzale, obraża się, nie chce skonfrontować się z problemem. Dobrze byłoby, gdyby otwarcie powiedział co mu w relacji nie pasuje, co jest dla niego problemem. Często łatwiej zrobić to przed terapeutą, który jest osobą z zewnątrz, niż przed małżonkiem. Zachęcam gorąco do skorzystania z pomocy terapeuty par/małżeństw. To duża szansa na rozwiązanie małżeńskich kłopotów, także związanych z oddalaniem się od siebie i utratą więzi. Życzę powodzenia i pozdrawiam.