Kryzys w 10-letnim małżeństwie

Jestem z mężem 10 lat...od około 6-7 lat ją wciąż przeżywał kryzys...mamy zupełnie inny pogląd na życie inne priorytety.. Probiwalam dostosować się do niego ale nie chce tak żyć...nie mamy o czym rozmawiać..bardzo niewiele wspólnych zainteresowań. Jesteśmy z zupełnie inny środowisk... Mamy zupełnie inny poziom wykształcenia inne osiągnięcia zawodowe...czuje się nieszczęśliwa janchce do przodu..on woli stać w miejscu...wystarczy mu to co ma..co robic

Witam,

Nikt nie podejmie za Panią decyzji dotyczącą trwania w małżeństwie lub jego zakończenia, rozumiem, że doświadcza Pani olbrzymiego rozczarowania związkiem i partnerem.
Jest kilka opcji: terapia par, jeśli mąż chciałby też w niej uczestniczyć, bo zależy mu na związku, terapia indywidualna.
Być może warto aby Pani zajęła się teraz sobą i skorzystała z psychoterapii? Terapia może pomóc odkryć przyczyny psychicznego bólu oraz to w jaki sposób sobie z nim radzić.

Warto podjąć psychoterapię małżeńską. Jeśli są Państwo oboje zmotywowani do zmiany i poprawy relacji i więzi małżeńskiej, warto zaangażować się w prace psychoterapeutyczna. Specjalista pomoże odbudować relację i odnaleźć na nowo wspólne cele i wartości, realizować siebie jednocześnie pozostając w związku. Jeśli nie dojdą Państwo do porozumienia i zdecydują o rozstaniu, psycholog pomoże w mediacjach.

Witam. Dobrze byłoby najpierw porozmawiać z mężem i powiedzieć o Pani frustracji. Jeśli po tej rozmowie będzie Pani jeszcze miała choć trochę nadziei/ochoty na naprawienie tego małżeństwa, proszę pomyśleć o psychoterapii małżeńskiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!