Krzyki i agresja u 5-latki a ADHD

Moja córka (5 lat) wyzywa gdy jej czegos zabronie; krzyczy na brata ktory narudzi ze ma sie zamnkąć, nie potrafi w spokoju zjesc posiłku, gdy widzi koleżanki i powiem ze np.później wyjdzie to bije i krzyczy.nie znosi gdy mowie poźniej.tu i teraz.w ataku złości potrafi poniszczyc rzeczy (np zbic lustro) zapomina o rzeczach ze szkoły, ubraniach lub je gubi.jest aktywna fizycznie. Mowi bardzo duzo szybko.czy to adhd czy moje luki w wychowaniu?dodam ze system naklejek nie działa.

Witam,
aby postawić diagnozę bardzo ważne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz rozważenie wpływu różnych czynników na zachowanie dziecka. Z tego względu zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą specjalizującym się w pracy z dziećmi. Taki specjalista będzie w stanie rozpoznać przyczyny zachowań Pani córki. W wyniku tak postawionej diagnozy będzie można zaproponować stosowne oddziaływania. Zarówno jeśli lekarz rozpozna nadpobudliwość, jak i zaprzeczy takiemu zaburzeniu u Pani dziecka, zachęcam do konsultacji z psychologiem. Dzięki takiej pomocy będzie możliwe ustalenie stosownego systemu wpływania na zachowania dziecka.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Córka na pewno ma zaburzenia uwagi, nawet jeśli będzie zdiagnozowane ADHD trzepa pamiętać, że praca nad eliminacją zachowań trudnych jest niezbędna i wymaga pomocy i koordynacji psychologa, czy psychoterapeuty, terapeuty pracujęcego metodą behawioralno-poznawczą, czy behawioralną; bardzo pomocna jest integracja sensoryczna.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Agresja nie jest objawem ADHD a raczej powikłaniem nie leczonego i braku terapii. Gubienie rzeczy, impulsywność oraz nadmiar energii może świadczyć o
nadpobudliwości. Wizyta u psychologa jest pierwszym, koniecznym krokiem do podjęcia.
Pozdrawiam AM