Krzywdzenie męża i 7-letniego dziecka

Witam! nie radzę sobie już kompletnie z tym..nie mam siły ,krzywdzę męża i dziecko 7 letnie ,wyzywam ich i dochodzi do szarpaniny .Dziecko patrzy jak z jego tatą się biję i szarpię i wyzywam ,potem mały robi to samo ,a ja potrafię również dziecko szarpać ,uderzyć i wyzwać.Jestem wariatką ,nie zasługuję na miano matki ,pragnę się leczyć ale boję się ,że nie mam żadnej nerwicy ani depresji tylko jestem idiotką..tyranem

Proszę Pani,
Dobrze, że Pani zauważ problem, to już jest pierwszy krok do zmiany. Z krótkiego Pani zapisu może wynikać, że wpada Pani w gniew. Gniew jest destrukcyjną silna emocją, osoby owładnięte gniewem robią lub mówią rzeczy, których potem żałują, i których w normalnym stanie nie zrobiliby lub nie powiedzieli. Trzeba by Pani obserwowała siebie samą, jakie sytuacje wyzwalają w Pani te emocję. Tak na szybko zawsze można się oddalić, gdy jest się owładniętym ta emocją, choć ona kieruje nas ku zbliżeniu się i atakowaniu. Jeśli by Pani uważał, że dobrze by Pani zrobiła pomoc, można skorzystać z konsultacji psychologicznej.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski