Krzywe wyrzynanie jedynki u 6-latki

Witam. 6-letniej córce wychidzą zęby stałe. Zauważyłam że jedna z jedynek wychodzi trochę krzywo. Lekko odchyla się na zewnątrz ( w kierunku dwójki która jest jeszcze mięczakiem ) Czy na tym etapie mozna ząbka jakoś naprostować ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

nic nie robimy w tym wieku
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli 2ki są jeszcze mleczne może być zbyt mało miejsca dla stałych jedynek, dlatego się odchylają. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wypadnięciu dwójek jedynki ustawią się prawidłowo.
Jednak zawsze może Pani udać się z córką do ortodonty, który Panią uspokoi - ewentualnie, po ocenie stanu miejscowego, zaleci odpowiednie postępowanie.