Kształt pęcherzyka ciążowego z zarodkiem

Witam! Nurtuje mnie kwestia mojego pęcherzyka ciążowego. Pierwsze USG miałam robione w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży. Na USG było widać pęcherzyk z echem żywego zarodka - serduszko biło. Niepokoi mnie jedynie kształt pęcherza, ponieważ było owalny (jak fasolka), a nie okrągły. Długość zarodka wynosiła 7,4 mm, a pęcherzyka 21,3 mm. Czy wszystko w porządku? http://img194.imageshack.us/img194/2199/sdc13719.jpg

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie powinna Pani martwić się kształtem pęcherzyka - nie zawsze jest on idealnie okrągły i nie musi to świadczyć o jakiejkolwiek patologii. Ważniejsza w rokowaniu dalszego przebiegu ciąży, jest czynność serca. Podane przez Panią wymiary są w normie.

Pozdrawiam serdecznie!