Które testy ciążowe mogę uznać za wiarygodne?

Witam, 26.10 doszło do stosunku, jednak bez wytrysku we mnie. 10.11 zrobiłam beta HCG, które było negatywne, 17.11 zrobiłam płytkowy test ciążowy, który również wyszedł negatywny. Czy wyniki mogę uznać za wiarygodne, czy testy zostały przeprowadzone za wcześnie? Proszę o szybką odpowiedź

Marta Mielniczuk

Beta hCG występuje zarówno we krwi jak i w moczu po zagnieżdżeniu się zarodka, czyli po około 8-12 dniach od daty odbytego stosunku. Po takim czasie, jeśli doszło do zapłodnienia, badanie krwi w kierunku beta hCG jak również płytkowe testy ciążowe wychodzą pozytywne.