Którego dnia doszło do zapłodnienia?

Witam. Niedawno dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży (mam już synka). Było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Stosunek miał miejsce 10. dnia cyklu, ok. godz. 22. i 17. dnia cyklu, również koło 22. Zastanawiam się, którego dnia to się stało?

Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie sposób jednoznacznie określić z Pani opisu, którego dnia doszło do zapłodnienia. Jeżeli ma Pani z reguły krótkie cykle, nie przekraczające 28 dni, to do zapłodnienia doszło raczej na skutek stosunku odbytego w 10 dc. Jeżeli natomiast średnia długość cyklu u Pani jest wyższa niż 30 dni i waha się w kolejnych miesiącach, to do zapłodnienia mogło dojść na skutek stosunku w 17 dc. Dość precyzyjnie wiek ciąży będzie w stanie ocenić lekarz ginekolog podczas pierwszego badania USG.

Pozdrawiam serdecznie!