Którkotrwały i skąpy okres oraz plamienie a prawdopodobieństwo ciąży

Kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne bez zabezpieczeń przed okresem cały czas byłam senna i ogólnie źle się czuła, w dzień spodziewanej @ pojawiła sie brązowa wydzielina później dostałam skąpego okresu który trwał 3 dni w 4 i 5 dniu znów chwile plamiłam dosłownie odrobinę a w 6 dzień znów wydzielina brązowa ale juz mniej ale nigdy nie miałam takiej wydzieliny a wiem że jest ok ze mna bo byłam u ginekologa nie dawno. miedzy 5 a 6 dniem zrobiłam test który negatywny czy moge być w ciaży ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku zdecydowanie nie możemy wykluczyć ciąży. W celu powtórzenia/wykluczenia ciąży sugeruję zatem powtórzenie testu ciążowego, wykonanie badania poziomu beta-hCG z krwi lub konsultację ginekologiczną.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej ciążę można wykluczyć, jednak nie mogę jej obiektywnie wykluczyć. Proponuję wykonać podstawowe badania pod okiem lekarza rodzinnego.