Który pomiar jest właściwy?

Przy pomiarze glukometrem na czczo zaraz po przebudzeniu mam dobre wyniki w przedziale 94-98. Gdy badanie robię dopiero po 30-60 min. (po umyciu się) wyniki są zawsze gorsze w okolicach 115. Czy to jest normalne i który pomiar jest "prawdziwy"? Mężczyzna 61 lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to możliwe. Jeśli ten drugi wynik jest mierzony bez przyjęcia posiłku to wskazuje ten wynik na patologię. Pozdrawiam.