Który suplement obecny na rynku będzie pomocny w obniżeniu poziomu cukru?

Który suplement obecny na rynku np. Insulan , Glucocare itp. bedzie pomocny e obniżeniu poziomu cukru.Oczywiście wraz z dietą i ćwiczeniami.

Witam serdecznie, zdecydowanie najlepszą i najbezpieczniejszą metodą aby uregulować stężenie poziomu cukru we krwi jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. To bardzo dobry pomysł!
Dieta oparta o produkty o niskim indeksie glikemicznym i niskim ładunku glikemicznym, odpowiedni dobór pór posiłków w połączeniu z aktywnością fizyczną minimum 2 - 3 razy w tygodniu to plan który powinien przynieść dużą poprawę w Pana samopoczuciu. Dodatkowo bardzo ważne jest aby zwiększać tzw. codzienną aktywność - zamiast wjeżdżać windą, wejść schodami, zwiększyć ilość spacerów. Takim celem, który warto sobie wyznaczyć, do którego codziennie dobrze jest dążyć to 8000 - 10 000 kroków. Aktywność fizyczna jest bowiem najlepszym sposobem na uwrażliwienie tkanek na insulinę, a co za tym idzie poprawę gospodarki węglowodanowej.
Niestety nie znam Pana wyników badań krwi jeśli chodzi o stężenie glukozy, nie wiem też jakie zażywa Pan leki, więc nie mogę Panu doradzić jeśli chodzi o suplementy. W przypadku obu preparatów należy wiedzieć, iż są one przeciwwskazane u osób, które stosują doustne leki hipoglikemizujące czy insulinę. Przeciwwskazaniem do stosowania Glucocare są również choroby tarczycy, choroba Parkinsona czy choroby wątroby.