Który termin porodu jest bardziej prawdopodobny? - kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, kiedy mogło dojść do zapłodnienia i jaki faktycznie jest wiek ciąży? Otóż, okres dostałam 6 listopada (trwał 4 dni), potem 14 i 18 listopada doszło do zbliżenia. Menstruacja występowała u mnie średnio co 24 dni - takie były trzy ostatnie cykle (wcześniej najkrótszy 23, najdłuższy 26). Termin porodu mam wyznaczony na 14 sierpnia, a z USG robionego w 12 tygodniu na 8 sierpnia. Proszę mi powiedzieć, kiedy rzeczywiście mogło dojść do zapłodnienia: 14 listopada czy 18? Jest to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Takie różnice, wynoszące 4 dni, nie mają większego znaczenia. Dzisiaj nie jesteśmy już nawet w stanie tego określić. Najważniejsze, że termin porodu został ustalony przy pomocy badania USG i tego terminu proszę się trzymać w czasie dalszego prowadzenia ciąży, jeśli ma Pani wątpliwości dotyczące daty owulacji i zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!!