Który to tydzień ciąży?

Witam, Dnia 15.10 br. w nocy pojechałam do szpitala bo zauważyłam plamienie. Ostatnią miesiączkę miałam 24.08 br. (płodny śluz miałam 19.09 br ) wg wyliczeń lekarza jestem w 7 tygodniu ciąży. Lekarz na pogotowiu wykonał badanie USG po którym wypisał: "echa zarodka nieuwidoczniona, Yolk Sec widoczny". Przepisał Duphaston i kazał powtórzyć USG za tydzień. Dodam, że cykle mam bardzo nieregularne najdłuższy miała nawet ok 60 dni. Czy jest szansa, że zarodek się pojawi? Wktórym tyg. ciąży jestem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ustalenie konkretnej wartości będzie trudne gdyż jak sama Pani wspomina cykle są bardzo nieregularne. Brak uwidocznienia zarodka nawet w 7 tygodniu jest możliwy i nie wyklucza jeszcze ciąży. Tak jak powiedział lekarz konieczne jest kolejne USG.