Który wiek ciąży jest prawidłowy?

Witam. Chciałabym zapytać jak to jest z wiekiem ciąży. 8 Października na usg był 14 tydzień, teraz 5 listopada lekarka nie robiła usg a w kartę wpisała 16 tydzień..nic z tego nie rozumiem. Wybieram się do innego lekarza na usg połówkowe (usg genetyczne) ale teraz nie wiem kiedy, proszę o pomoc

Marta Mielniczuk

Wiarygodnym sposobem oceny wieku ciążowego jest obliczenie go na podstawie daty ostatniej miesiączki. Badanie ultrasonograficzne stosuje się w celu potwierdzenia, ewentualnie skorygowania wieku ciążowego.