Który z aparatów stałych jest najmniej wypukły?

bardzo prosze o informacje o stalych aparatch, mianowicie ktory z aparatow stalych jest najmniej wypukly, mam zalozony aparat bezligaturowy estetyczny z klapkami, nie potrafie z nim normalnie funkcjonowac, jest tak wypukly ze sie zasyssa jak pije, zatrzymuje na wargach jak mowie, to jst nie do przyjecia, nie potrafie funkcjonowac z takim aparatem, ortodonta twierdzi, ze to dopiero 3 dzien i dlatego, lecz zamiast poprawy jest coraz gorzej, blagam o pomoc, nie wytrzymuje nerwowo. z gory dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe w okresie do tygodnia po założeniu aparatu. Śluzówki muszą dostosować się do tego.

Bedzie trundno.Pojedyncze osoby nie wytrzymuja z aparatem.Nie jest to wina aparatu.Moze Pani sprobuje ziola uspokajace,medytacje,relakas ,morze itd.Pozdrawiam.