Kulturystyka a usunięcie woreczka żółciowego

czy po usunięciu woreczka żółciowego można uprawiać kulturystykę i inne ćwiczenia?oraz czy można jeść produkty o wysokiej zawartości białka?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Na szczęście okres, po którym możemy rozpocząć uprawianie sportu po wycięciu woreczka żółciowego jest dość krótki. Przyjmuje się, że uprawiać sport (w tym chodzić na siłownię) można już po około miesiącu od zabiegu. Oczywiście lepiej nie forsować od razu za bardzo swojego ciała i powoli przyzwyczajać go do coraz większego wysiłku. Można także zastosować dietę proteinową.