Kurzajka na palcu u 4-latka

mój 4 letni syn dostał kurzajkę na palcu z kąd się to wzięło i jak się tego pozbyć czy sposób z przyłożoną cytryną zadziała czy trzeba ton wyciąć

Mikołaj Cyganok

Witam! Potocznie nazywana kurzajka jest niczym innym, jak brodawką, której etiologią mogą być wiele typów serologicznych wirusa brodawczaka. Może Panią/Pana to zaskoczyć, ale statystycznie brodawki częściej występują właśnie u dzieci niż u dorosłych. Zmiana w postaci brodawki może utrzymywać się bardzo długo, nawet do kilkunastu miesięcy. Większość z nich ustępuje samoistnie bez pozostawienia śladu.