Kwaśny posmak po zabiegu plombowania zęba

Witam. 5 dni temu miałam plombowany ząb (górna 6) Po tej wizycie odczuwam nieustanny kwaśny posmak w ustach i na języku po tej stronie, gdzie był robiony wyżej wspomniany ząb. Powoduje to straszny dyskomfort. Bardzo proszę o pomoc, czy powinnam zgłosić się z tym do stomatologa?

Najczęściej stosowanymi dziś materiałami do wypełnienia zębów są materiały kompozytowe. Zakładając że Pani miała założone wypełnienie kompozytowe można przyjąć kilkudniowy okres tzw. nadwrażliwości pozabiegowej. Jeżeli w najbliższych dniach dyskomfort nie zniknie proszę udać się na wizytę do lekarza, który zakładał wypełnienie.