Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łączenie serotoniny z hydroksyzyną

Czy mozna lączyc sertranorm (serotonine) z hydroksyzyną? Chodzi o to ze ponad rok temu zdiagnozowano u mnie nerwice lękową a konkretnie to fobie społeczną i po pół roku zrobiłam sobie przerwe bo poczulam sie juz dobrze natomiast od 2 tyg zaczelam znowu brac bo zaburzenie powrocilo , zblizaja sie swieta a ja wiem ze nie poradze sobie wsrod osob bliskich i czy mogabym wziac hydrksyzyne?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jak sobie radzić z kompleksami?

Dzień dobry,

To są pytania wyłącznie do Pani lekarza prowadzącego, ponieważ on zna Panią i Pani historię leczenia.
Proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii, która jest podstawową metodą leczenia w przypadku zaburzeń lękowych (np.; w Poradni Leczenia Nerwic, prywatnie).

0

Witam,

Nie rozumiem z czym Pani zrobiła sobie przerwę? Nie można odstawiać leków a następnie ich przyjmować bez konsultacji z lekarzem.
Wszystkie pytania jeśli chodzi o dawkowanie leków proszę zadać lekarzowi prowadzącemu. Co do fobii społecznej, to można ją skutecznie leczyć za pomocą terapii indywidualnej lub grupowej.

Psycholog w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej osób dorosłych.
0

Dzień dobry, proszę się zwrócić do lekarza który przepisał pani leki. Zachęcam jednak do jak najszybszego podjęcia psychoterapii, leki działają często na objawy - nie na przyczyny, stąd powrót objawów po odstawieniu leków. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy