łagodny przerost trzeciego płata gruczołu krokowego
Witam 47l mam problem z częstomoczem a i profilaktycznie udałem na badania do urologa. urolog na podstawie badania usg,krwi,moczu,psa stwierdził łagodny przerost trzeciego płata gruczołu krokowego(podał wielkość około 26cm3). Za rok mam się stawić na kolejną wizytę. Nie wiem dlaczego,ale lekarz nie zapisał mi żadnych lekarstw ,czy to normalne,że tak postąpił? Co mam teraz zrobić?może powinienem sam zastosować np prostalong complex,a może mam tylko obserwować swój stan zdrowia?

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Witam,
Prawidłowa wielkość prostaty jest uważana na świecie ok. 30ml. W Pana przypadku występuje skłonność do rozrostu. Oczywiście profilaktycznie można stosować preparaty roślinne zawierające głównie olej z pestek dyni i wierzbownicę. Prostalong complex jest jednym z odpowiednich preparatów.