Łagodzenie objawów grypy żołądkowej

Mam grype żoładkową czy możecie mi coś poradzić Aby złagodzić objawy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy dbać o odpowiednią podaż płynów (unikać kawy, mleka, napojów gazowanych) i stosować leczenie objawowe (przeciwzapalne). Złagodzić przebieg infekcji może zastosowanie probiotyków. Nasilenie objawów choroby wymaga mimo wszystko kontaktu z lekarzem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma skutecznego leku na grypę żołądkową. Choremu należy podawać bardzo dużą ilość płynów, najlepiej nie gazowanych. Należy unikać soków, mleka i kawy, a najlepiej pić dużo niegazowanej wody. Przy grypie żołądkowej często nie mamy apetytu, ale warto wzmocnić organizm i spróbować delikatnych potraw, które łagodzą pewne objawy np. kleik na wodzie, ryż, ziemniaki gotowane. W przypadku wystąpienia gorączki można zażyć leki przeciwgorączkowe. Można zaopatrzyć się w środki dostępne w aptece, które uzupełnią elektrolity – kapsułki, proszki rozpuszczane w płynach.